رو نمایی از بازی سهراب در صحن علنی شورا

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهردار شیراز بعد از ظهر امروز در دویست و نود و چهارمین جلسه فوق‌العاده شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام این خبر اظهار داشت: هر سن اقتضائات آموزشی خود را دارد و چنانکه امیرالمومنین (ع) عنوان کرده آنچه در پیری آموخته شود نقش بر آب است و یاد گرفتن در کودکی نقش بر سنگ محسوب می‌شود.

محمد فرخ‌زاده افزود: بنابر لزوم آموزش از طریق بازی طراحی این بازی منبعث از مفاهیم ایرانی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: به منظور آموزش و توسعه مفاهیم شهروندی و همچنین غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، بازی رایانه‌ای «سهراب و غول‌های شهری» تولید شد.

فرخزاده خاطرنشان کرد: این بازی در 12 مرحله موضوعات شهروندی را در قالب سرگرمی مفرح ارائه داده و با ارائه احادیثی به پایان می‌رسد.

وی ابراز داشت: این بازی به طور کامل برگرفته از مفاهیم ایرانی و اسلامی است و با توجه به اینکه بازی‌های رایانه‌ای در دنیای امروز یک صنعت بسیار بزرگ برای انتقال غیرمستقیم مفاهیم است حضور در این عرصه الزام داشت.

فرخزاده به لزوم مقابله با هجمه فرهنگی دشمن اشاره کرد و افزود: در دین ما پیامبر گرامی اسلام ساعت‌ها با حسنین همبازی می‌شد تا اصول اخلاقی را از طریق بازی بیاموزند.

وی اضافه کرد: بسیاری از بازی‌های رایانه‌ای غربی مروج خشونت و سبک زندگی غربی بوده و با ترویج نشانه‌های شیطان‌پرستی به اهانت مستقیم به نمادهای اسلامی می‌پردازند.

افزایش پرخاشگری، افت تحصیلی و انزواطلبی از نتایجی بود که فرخزاده برای گرایش کودکان و نوجوانان به بازی‌های غیر بومی برشمرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد رضا منصوری، مدیرعامل شرکت کهکشان الکترونیک سازنده این بازی آموزشی در این زمینه گفت: برای تهیه محتوای این بازی از منابع متعددی از جمله کتاب مفتاح الحیات استفاده شده است.

وی ادامه داد : جهت ارتقای کیفیت محتوا از نظرات اساتید دانشگاه شیراز نیز استفاده شده است.

وی ابراز داشت: بازی فوق یک نمونه کاملاً ایرانی می باشد که در تهیه و ساخت آن هیچ گونه تقلیدی از نمونه های خارجی نشده است.

منصوری اظهار داشت : در تولید این بازی از موتور Unity که دومین موتور تولید بازی های رایانه ای در دنیاست استفاده شده است .

وی گفت : این بازی در مدت حدود 25 روز تولید شده که در نوع خود یک رکورد در زمینه تولید بازی های رایانه ای در داخل کشور محسوب می شود.

بازی سهراب و غول های شهری پیش از این توانسته بود به عنوان برگزیده جشنواره شهر بهشت در بین تمامی محصولات فرهنگی سراسر کشور انتخاب گردد